Na jaro se po dlouhé zimě už moc těšíme. A aby opravdu zima odešla a už se nevracela, vyrobíme ji z pečiva a jdeme ji podle starého zvyku poslat po řece Jizeře.
Takto jsme to udělali i letos. Ale ouvej …Morana se kulíškům sice moc povedla, ale když jsme si shodili do řeky, uvízla o kámen a neodplula. O několik dnů později jsme se na vlastní kůži přesvědčili o tom, že její vláda ještě opravdu neskončila. Tak snad už brzy přijde nějaká vlna a ona odplave a bude JARO.