Masopust ve školce

Od 9. února jsme se pečlivě připravovali na MASOPUST. Vyráběli jsme masky, rytmické nástroje, VOZEMBOUCH. Dokonce jsme upekli BOŽÍ MILOSTI a společně se těšili na pátek. Svoje masky a nástroje jsme chtěli ukázat všem v dolní Poniklé za doprovodu reprodukované hudby z místního rozhlasu.

Člověk míní a počasí mění. Venku pršelo. Ale masopustní průvod jsme si chtěli prožít. Tak byl ve školce. Za doprovodu rytmických nástrojů a masopustní písničky jsme procházeli školkou do kuchyně. Co se však nestalo, když jsme procházeli okolo hlavních dveří, objevil se za nimi pan starosta s paní Novákovou. Měli jsme velkou radost, podělili se o písničku i sladké Boží milosti a dostali svou první výslužku.

Po chvíli jsme dorazili do kuchyně, kde s námi paní kuchařka pochodovala v průvodu kuchyní. Také jsme jí zazpívali a nabídli naší vlastnoruční sladkost. A odnášeli jsme si další masopustní výslužku.

Nakonec jsme si hráli na průvod ve třídě zvídálků podle hudby. I když jsme se na počasí nejdříve hodně zlobili, tak jsme si masopustní pátek ve školce užili náramně.