Zápis dětí do MŠ

Vyzývám rodiče, kteří budou mít zájem o umístění svých dětí do našeho   předškolního  zařízení v následujícím školním roce od září i v jeho průběhu (tzn. nástup během září 2018 – června 2019), aby před zápisem do MŠ navštívili s dítětem lékaře a nechali si na přihlášku i evidenční list předem potvrdit, že  dítě je schopno školku navštěvovat. Pokračovat ve čtení „Zápis dětí do MŠ“

Velikonoční tvoření se šikovnými rodiči a spoluobčany

V úterý dopoledne jsme ve školce přivítali paní Janu Pičmanovou, Janu Hájkovou, Věru Uríkovou, Markétu Hrubou, Janu Scholzovou, Kristýnu Chládkovou, Lucku Zelinkovou, Olgu Pospíšilovou, Irenu Černou, Moniku Novákovou, Jarouška Uríka a Standu Šedého, kteří si přišli s dětmi vyrábět velikonoční dekorace a plést pomlázky. Děti byly velmi zaujaté pro práci a velice šikovné. Naši „lektoři“ trpěliví a ochotní. Dopoledne bylo moc hezké a velice příjemné. Zkrátka SUPER!!!!

Všem ještě jednou tímto děkuji a už se těšíme na příští rok.

Vynášení paní Zimy – MORANY

Protože zima je už moc dlouhá, rozhodli jsme se, že jí vyženeme pryč a pomůžeme jaru. Větší děti vyrobily Moranu z toho, co neuškodí přírodě. Použily k tomu chléb, rohlíky, barevné papíry a tyčku.

První jarní den jsme s ní šli slavnostně k řece Jizeře a shodili ji dolů. Spoléhali jsme na to, že ji voda odnese daleko od nás. Zprvu to vypadalo nadějně, ale potom si to asi rozmyslela, zasekla se mezi kameny, a nechtěla se hnout. Paní učitelce Lídě se podařilo Moranu uvolnit, ale pouze na chvíli. Nechtěla a nechtěla pryč. Doufali jsme, že se během dne uvolní, ale možná jsme se mýlili. Počasí tomu moc neodpovídá. Ještě nejaký den počkáme, ale kdyby se zima nechtěla rozloučit, vrátíme se k Jizeře a pokusíme se vše napravit.

Pohádka BÁBA CHŘIPKA Divadla Úsměv Ludmily Frištenské

Pohádku o bábě Chřipce jsme pozvali do školky v době, kdy venku chřipka opravdu řádila a mi jsme si povídali s dětmi o prevenci nemocí, lidském těle a všem, co přispívá ke zdravému životnímu stylu.

Pohádku nám vyprávěl Kašpárek. A byla o popleteném klukovi Kubovi a jeho šikovné sestřičce Zdravěnce, která dokázala vyhnat zlou chřipku a ještě poradit, co by měly vždy dělat děti, aby se jim chřipka i jiné nemoci vyhýbaly.

Jídlo pro lesní zvířátka pana myslivce Václavíka

Již několik desítek let krmíme v zimě volně žijící zvířátka. Dříve jsme jim strojili vánoční stromeček u lesa. Nyní se scházíme s místním myslivcem panem Václavíkem a chodíme s ním do lesa ke krmelci. Tam se vždy dozvíme něco nového, nebo si upevníme poznatky ze života lesních zvířat, pozorujeme stopy a někdy i samotná zvířátka.

V letošním roce jsme museli udělat změnu, ale na zvířátka jsme opět mysleli. Děti s rodiči pro ně připravili velké množství jídla a tak jsme pověřili skupinku starších dětí, aby vše odvezli panu myslivci. A věříme, že si zvířátka moc pochutnají.

Všem rodičům za spolupráci moc děkujeme.