Ve světničce báby kořenářky v Muzeu krkonošských řemesel v Poniklé

Pravděpodobně poslední teplejší den nás nalákal na rychle uskutečněnou, ale plánovanou cestu do světničky báby kořenářky do Muzea krkonošských řemesel. Batůžky jsme mohli nechat doma, déšť naštěstí nehrozil.

Ve světničce nás již kořenářka (sama paní majitelka Jana Pičmanová, převlečená za nádhernou kořenářku) přivítala i s velkým košíkem plným bylin. Ve své světničce s nimi děti seznamovala a přidala rady, na jakou nemoc jsou nejlepší. Děti si byliny prohlédly a přivoněly k nim.

Na rozloučenou jsme zazpívali písničku KOŘENÁŘKA, která nás bude provázet celým rokem. Děti si odnesly domů v kapsičce bylinné bonbóny. Během procházky muzeem jsme si ještě v krátkosti prohlédli některé pomůcky, které v dávných dobách pomáhaly všem hospodyňkám.

A už nás čekala dlouhá cesta do školky. Ale bylo krásně a tak jsme vše zvládli. Moc tímto děkujeme paní Janě Pičmanové za nádherné přijetí, za vstřícnost při spolupráci a za pohodové chvíle s bylinkami a starou dobou.

Zapojení do projektu Čistá řeka Jizera

S radostí jsme se zapojili do projektu Čistá řeka Jizera, kdy jsme se se Zvídálky oblékli do pracovního oblečení a uklidili hřiště u Jizery a jeho blízké okolí včetně břehu Jizery.

Nasbírali jsme asi 1/3 velkého pytle. Nebylo toho tolik, co jiné roky, ale stále je bohužel co uklízet. Děti se svého úkolu zhostily na výbornou a za své snažení si odnesly pracovní rukavice, obrázek a upomínkový náramek.

Návštěva Zvídálků na obecním úřadu v Poniklé

V rámci tématu „My bydlíme také v Poniklé“ jsme si domluvili návštěvu místního úřadu. Bohužel bez pana starosty, který byl tento týden hodně vytížen pracovními povinnostmi mimo obec. Ale nabídl nám místo sebe paní účetní. Ta se této funkce zhostila také velmi dobře.

Nejdříve jsme si prohlédli úřední desku, mapu obce, plastickou mapu Krkonoš a vlajku se znakem obce. Poté jsme zaťukali na dveře a byli pozváni dovnitř. Během návštěvy paní Soukupová vyřídila společně s dětmi nabídku i přání jedné obyvatelky, která též úřad navštívila.

Děti si prohlédly prostory, velké množství administrativy, kterou musí vyřídit, seznámily se s postupem vyřizování různých žádostí, spočítaly množství získaných ocenění v soutěži Vesnice roku, prohlédly si techniku pro nahrávání obecního rozhlasu, seznámily se s místem pro cenné a neveřejné dokumenty a mnoho dalšího.

Než jsme se rozloučili, tak jsme se domluvili na další návštěvě. Při ní předáme panu starostovi „dětský plán osazení herních prvků na malém hřišti u Jizery“, kam si děti chodívají často hrát.

Na památku si odnesly krásnou omalovánku Poniklé. Moc děkujeme 🙂

Nový školní rok

Vážení rodiče nových i stávajících dětí,

dny letního volna uběhly jako voda a je tu opět začátek dalšího školního roku. Pro někoho posledního, pro někoho prvního. Ať tak či tak, doufáme, že si ho společně užijeme bez omezení a ve zdraví.

Školní rok začíná ve středu 1. 9. 2021, takže ten den se budeme těšit na všechny děti.

Kdo víte, že ten den či další, Vaše děti nenastoupí (z jakéhokoliv důvodu), prosíme, dejte nám to vědět prostřednictvím sms nebo volejte na číslo 731 711 997 či 481 585 257 nejpozději do 7,30 hodin. Pokud žádnou informaci nedostaneme, budeme s Vámi počítat na stravu.

Do MŠ s sebou vezměte bačkorky, náhradní převlečení, hrníček na pitný režim. Mladším dětem, které budou ve školce spát, označené pyžamko.            Předškolákům lehkou deku a polštářek na odpočívání.

Těšíme se na Vás 🙂