Novoroční přání

Vážení rodiče a děti,

přejeme Vám co nejkrásnější prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí, zdraví, pohody a hlavně naděje …

Kolektiv zaměstnanců MŠ Poniklá

Barborka ve školce

Na počátku prosince si všechny děti ozdobily velkou ponožku. Někteří ji pomalovaly fixami na textil, jiní polepily textilními obrázky.

Ve čtvrtek před obědem jsme je položili na balkónová okna a čekali. Ale s odchodem posledních dětí tam ještě byly.

Avšak ráno, to už bylo jiné. Na oknech nebyly ponožky vůbec. Ani během dopoledne se neobjevily. Teprve, když jsme se vraceli z vycházky, některé děti zahlédly nějaký pohyb na balkónu Zvídálků. Někdo viděl babičku, jiný někoho v masce. Pro některé byla postava s dlouhými oranžovými vlasy, pro jiné černá jako čert …(v tom je nádherná dětská fantazie a vnímání).

Někteří starší kamarádi si mysleli, že to byla paní ředitelka, která zůstává ve školce. Avšak jaké bylo jejich překvapení, když došla děti u vchodu do školky oblečená (šla totiž z pošty).

Nakonec se vše obrátilo k lepšímu. Když jsme se svlékli, našly téměř všechny děti ponožky opět na oknech a plné dobrot. Někdo byl chvíli smutný. Jeho ponožky tam z počátku nebyly. Po obědě se však našly za oknem na druhé straně budovy. Možná to bylo pokárání a upozornění na to, že není vše vždy v pořádku. JEŽÍŠEK SE STÁLE JEŠTĚ DÍVÁ:-)

Pečení a práce se zeleninou během podzimu a Adventu

Vzhledem k tomu, že v těchto časech není možné pořádat akce, které jsme měli naplánované, musíme se zdržovat ve školce či jejím okolí, tak alespoň jinou formou vnímáme podzim a Advent.

Ve školce Zvídálci připravovali zeleninový salát, šlapali zelí. Dále připravovali a pekli chléb a preclíky.

Na počátku Adventu jsme provoněli celou školku perníkem a vanilkou. Už se těšíme, jak si pochutnáme.